
Campioana s-a impus fără emoții în fața echipei lui Adrian Mihalcea, soțul „Steluței”, și a bifat al treilea succes consecutiv acasă.
FCSB a făcut spectacol în etapa a 14-a a Superligii și a reușit cea mai clară victorie a sezonului, 4-0 cu UTA Arad, pe Arena Națională. Echipa antrenată de Elias Charalambous s-a impus categoric în fața formației pregătite de fostul dinamovist Adrian Mihalcea, la doar câteva zile după eșecul cu Bologna (1-2) din Europa League.
Startul meciului a fost perfect pentru campioana României. În minutul 13, Daniel Bîrligea a deschis scorul cu un șut superb, cu stângul, de la peste 20 de metri. Dominarea roș-albaștrilor a continuat, iar în minutul 38, Florin Tănase a transformat un penalty obținut după un henț al lui Alin…