
Zeci de mii de bucureșteni vor tremura din nou în case. În condițiile in care, zilele următoare, temperaturile diurne nu vor depăși 15 grade C iar cele nocturne 10 grade C, sute de apartamente vor rămâne fără apă caldă și căldură.
Compania Municipală Termoenergetica București (CMTEB) S.A. anunță, luni, că în următoarele zile se vor finaliza lucrările de modernizare a rețelei termice primare din cadrul proiectului „Modernizare magistrale de termoficare aparținând S.A.C.E.T. București”
Pentru punerea în funcțiune a noilor tronsoane de conducte modernizate se vor executa lucrări de racordare, de montare a vanelor și cele pentru efectuarea probelor de presiune necesare pentru integrarea acestora în sistemul centralizat de termoficare. Aceste investiții fac parte din cel mai amplu program de reabilitare a infrastructurii de termoficare din Capitală din ultimele decenii și urmăresc reducerea pierderilor de agent termic, creșterea…