În România, ministrul mediului, Diana Buzoianu, a convocat astăzi Comitetul ministerial pentru situații de urgență ca urmare a avertizărilor de vreme rea și inundații valabile în următoarele zile, în special în jumătatea de sud a țării. Secretarul de stat Raul Pop, care conduce comitetul, a atras atenția că fenomenele prognozate impun vigilență maximă și reacție…
