Reprezentanţi ai federaţiilor sindicale reprezentative din administraţia publică locală vor participa astăzi, în capitală, la un protest faţă de măsurile de reducere a personalului în domeniu, anunţate de Guvern. Potrivit unui comunicat al Sindicatului „Forţa Legii”, protestatarii se vor strânge în cursul dimineţii în Piaţa Victoriei, iar ulterior se vor deplasa…
